pátek 2. prosince 2022 Blanka

Přijeli jsme do Brna a celá moje rodina utekla, naříkala žena z Bulharska

Název největšího moravského města jen tak z hlavy nevymaže žena z Bulharska. Společně s rodinou cestovala autobusem a přitom se nevyhnula Brnu, což se ukázalo jako chyba. Při přestupu na autobusovém nádraží Zvonařka ztratila cizinka celou rodinu včetně dětí a babičky.

Pocity beznaděje a strachu si vybaví dvaačtyřicetiletá Bulharka, když se řekne Brno. Zahraniční výletnice zavítala do moravské metropole společně s rodinou a chystala se na návrat do rodné země. Jenže při cestě nastaly problémy. Konkrétně na brněnském autobusáku, který vlastní majitel fotbalové Sparty Daniel Křetínský. Tam čekala výprava na přestup.

„Bezradná cizinka zavítala na služebnu městské policie v centru města. Uchýlila se tam poté, co při přestupu na jiný spoj na Zvonařce ztratila své členy rodiny, a už je nenašla. Domnívala se, že babička s dětmi zřejmě pokračovala v jejich cestě do Bulharska, a tak žena nevěděla, co si má počít, sdělila mluvčí Městské policie Brno Markéta Skřivánková

Strážci brněnského zákona rozrušenou cizinku uklidnili vlídnými slovy. Navíc ji doprovodili na autobusové nádraží. Tam u kiosku koupili s cestovatelkou lístek na další spoj, který dovezl turistku do k Černému moři.

Hodnocení článku je 32 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jitka Koudelová

Štítky Brno, Strážníci, Cizinci, Nádraží, Zvonařka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Martin Vašek

Bulhaři nemají mobily?

čtvrtek, 6. října 2022, 15:53

Tera Ivan

Brněnský nádraží je děs, naposledy jsem si musela hrát na detektiva, jelikož spoj ani nebyl označen.

čtvrtek, 6. října 2022, 13:59

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.