pátek 2. prosince 2022 Blanka

Studentka v Brně nepustila domů komisařky, protože chtěla spát. Dveře ale vyrazili strážníci

V moravské metropoli se nepochopily tři mladé ženy, které spolu sdílí byt v městské části Bystrc. Dvě studentky si odskočily do volební komise, jenže třetí zůstala doma a spala. Jakmile vysokou školou povinné dorazily k bytové jednotce, zjistily, že je zamčeno. Na pomoc si přivolaly strážníky.

Volební komisařky se vracely domů těsně před půlnocí. Jenže jejich spolubydlící zapomněla, že nájemníci přijdou takhle pozdě. Šla proto na kutě a pro jistotu dala na dveře zevnitř bezpečnostní řetízek. Příchozí studentky následně začaly bouchat, zvonit a volat kamarádce na mobil. Jenže všechny snahy byly marné. Zavolaly si proto na pomoc strážce brněnského zákona. „Přivolané hlídce z místní služebny se dívky svěřily, že mají strach, zda je nedostupná kamarádka v pořádku, a že už kontaktovaly i majitele bytu,“ popsal mluvčí Městské policie Brno Pavel Šoba

Strážníci si po vyslechnutí situace přivolali na pomoc kolegy z pořádkové jednotky, kteří přestřihli řetízek pákovými nůžkami. „Společně s oběma komisařkami pak vstoupili do bytu, kde našli tvrdě spící studentku. Po probuzení rychle pochopila důvod nečekaného nočního setkání se strážníky a oběma spolubydlícím se omluvila. Zároveň vysvětlila, že zacvakla i řetízek, protože na jejich volební povinnosti úplně zapomněla,“ dodal Šoba. 

Hodnocení článku je 28 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři

Štítky Brno, Strážníci, Volby, Strážníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Luboš Pacik

Nádherný titulek

úterý, 27. září 2022, 06:51

Václav Kohlíček

opět titulek jak hnáta. Doporučuju místo toho články nadepisovat jako Článek 1, Článek 2 ..... Článek n. Je to pitomé, ale pořád méně, než co je teď.

neděle, 25. září 2022, 20:30

Vítězslav Drozd

"Dveře ale vykopli strážníci"? Neděláte z toho kovbojku? Pokud jsem dobře četl a pochopil, tak ty dvě studentky měly klíče a policisté pouze přestřihli bezpečnostní řetízek pákovými nůžkami. Takže žádné "vykopávání dveří". Potom - kdo šíří dezinformace...

sobota, 24. září 2022, 13:45

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.