sobota 24. září 2022 Jaromír

Trhej, zvolal důchodce z Brna a poštval proti strážníkovi agresivního psa

Podle a záludně se zachoval brněnský důchodce, který se před obchodním domem v centru města opíjel se svou kamarádkou a psem. Trojice vyprovokovala ostrý konflikt s přivolanými strážníky. Na muže zákona zvíře na povel majitele skočilo, zahryzlo se mu do ruky a způsobilo bolestivé zranění, kvůli němuž skončil v nemocnici.

Celý konflikt, který se odehrál v neděli, před obchoďákem v centru moravské metropole začal kvůli nevychovanosti opilé dvojice. Nejprve se pustila do slovní přestřelky s náhodnými kolemjdoucími, následně s pracovníkem ostrahy. Sekuriťák naznal, že situace je nad jeho síly. Proto vytočil tísňovou linku 156, aby přivolal hlídku městské policie. Nakonec i pro strážce brněnského zákona se jednalo i náročný zásah. Hned po příjezdu je opilci pozdravili drsnými nadávkami a jejich výzvy k uklidnění nebrali vážně. Právě naopak.  

K hlídce snažili vícekrát přiblížit. Když jeden ze strážníků upozornil ženu, aby si od něj udržovala dostatečný odstup, její známý zničehonic sundal psovi náhubek, povolil vodítko a zvíře vybídl k útoku. Pes se strážníkovi bleskově zakousl do vnitřní strany paže a poranil ho,“ popsala mluvčí Městské policie Brno Markéta Skřivánková

Strážce brněnského zákona se ani po útoku nevzdal. Brzy se dostal ze sevření psí tlamy a společně s kolegou se vrhli do protiútoku. Oba potížisty spoutali. Poté spěchali ke zraněnému a z ruky krvácejícímu strážníkovi na pomoc zdravotníci, kteří muže odvezli do nemocnice, kde mu vystavili neschopenku. Osud agresorů, zvláště šestašedesátiletého muže, je nyní v rukou policistů. „Žena v doprovodu další hlídky městské policie zamířila na záchytnou stanici, muže podezřelého ze spáchání trestného činu si převzali policisté. Zraněný strážník je v pracovní neschopnosti. 


 

Hodnocení článku je 82 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jitka Koudelová

Štítky Brno, Napadení, Pes, Strážníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Franta Čuně

Dědka zastřelit, psa do útulku, co tam máte dál?

pondělí, 15. srpna 2022, 00:53

Gustav Anděl

Nevážený Bubeníku. Jsi k0k0t.

středa, 10. srpna 2022, 10:56

Diskutér T.

Vážený BUBENÍKU, kdyby jsi byl v situaci policisty, určitě by jsi takhle blbě nemohl žvanit - takovejch "nacápanejch dvojic s psama" u nádraží přibývá - nezávidím hlídkám, co to jezdí řešit,bylo by dobré místo hlídky tam poslat rozumbrady -bubeníky, aby jim psisko natrhlo zadní ruksak....

úterý, 9. srpna 2022, 06:38

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.