čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Opilý řidič zapíchl auto do příkopu. Jedu na technickou, vysvětlil

Svým očím nemohli uvěřit profesionální hasiči, kteří se na Znojemsku vydali na kondiční jízdu. V příkopě totiž spatřili doslova zapíchnutý vůz, ze kterého vystupoval řidič. Muž viditelně nebyl v dobré formě, což potvrdila také následná dechová zkouška.

K zánovnímu vozu, který trčel z příkopu, vyjeli do Olbramovic záchranáři i policisté. Když se zdravotníci dostali k řidiči, už na dálku ucítili silný alkoholový odér. Nemalé množství požitého alkoholu potvrdila dechová zkouška, která ukázala hodnotu přes dvě a půl promile. „Hříšník se svěřil, že s vozem akorát mířil na nedalekou technickou. Jenomže zřejmě na kuráž se předtím posilnil několika pivy a vodkou," uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Za riskantní chování za volantem hrozí nyní staršímu řidiči nejen zákaz řízení, ale také několik let strávených za mřížemi. Policisté před podobnými incidenty dlouhodobě varují. „Pamatujte, že alkohol významně ovlivňuje naše vnímání. Narušená je schopnost koordinace, rovnováhy, odhadu vzdálenosti, člověk reaguje se zpožděním a navíc neadekvátně. Mimo to se účinkem alkoholu zmenšuje zorné pole," dodal Vala.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky nehoda, policie, doprava, alkohol

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.