úterý 16. srpna 2022 Jáchym

Zchřadlá seniorka v Brně spadla a ležela zakrvácená v bytě

K ženě, která při pádu rozbila zrcadlo a poranila se o střepy, vyjížděli strážníci v Brně. Zakrvácená seniorka skončila v péči záchranářů. Pro městskou policii je navíc známou tváří, a tak strážníkům neuniklo, že ztrácí schopnost se o sebe postarat.

Na to, že se starší žena z brněnského Starého Lískovce dostala do problémů, upozornil strážníky signál z jejího osobního alarmu. Do bytu vpustila hlídku sousedka, která u sebe měla náhradní klíč od vchodových dveří.

Když se strážníci dostali dovnitř, spatřili ženu ležící na zemi, jež krvácela z obličeje i rukou. „Žena si však strážníkům postěžovala i na bolesti nohou. Hlídka městské policie zpřístupnila byt záchranářům a ti ji po ošetření odvezli do nemocnice," řekl mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Strážníci, kteří k seniorce vyjížděli pravidelně, si navíc povšimli, že výražně zhubla a pravděpodobně není schopná se sama postarat o chod domácnosti. „Informace o jejím zhoršeném stavu proto předali na odbor sociální péče," dodal k případu Ghanem.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Pixabay.com/congerdesign

Štítky městská policie, strážníci, senior, pomoc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Diskutér T.

Na to, že se starší žena z brněnského Starého Lískovce dostala do problémů, upozornil strážníky signál z jejího osobního alarmu - neboli SOS TLAČÍTKA. Do bytu vpustila hlídku sousedka, která u sebe měla náhradní klíč od vchodových dveří. ......Bližší informace o SOS - tlačítku, jak se zde píše tzv.osobní alarm naleznete zde:Systém tísňového volání je určen seniorům a osobám se zdravotním postižením, zejména osaměle žijícím. Hlavním cílem je zvýšení bezpečnosti těchto osob a snížení jejich obav, že v případě zdravotní indispozice či kolapsu nedosáhnou na telefon a nedovolají se pomoci. Občan obdrží SOS tlačítko (zapůjčení je zdarma), prostřednictvím kterého se v případě ohrožení života či zdraví spojí s dispečinkem tísňového volání, který zajistí adekvátní zásah - kontaktováním rodinného příslušníka či sousedů (např. při pádu na zem a neschopnosti vstát) nebo vysláním záchranné služby, popř. policie. SOS tlačítko je uzpůsobeno tak, aby ho bylo možné nosit u sebe, zavěšené na krku, připnuté na kalhoty nebo upevněné na ruce. Ke spojení s dispečinkem stačí stisknutí tlačítka. SOS tlačítko má také pádový senzor, který při pádu uživatele automaticky přivolá pomoc. Nespornou výhodou je GPS lokalizace, která se při spuštění alarmu automaticky aktivuje, tzn. tlačítko funguje i mimo samotné obydlí uživatele. Kdo může SOS tlačítko získat? SOS tlačítko je určeno občanům města Brna: - seniorům ve věku od 65 let, - zdravotně postiženým občanům starším 18 let, kteří jsou držiteli průkazu pro osoby se zdravotním postižením. Komu není možné systém tísňového volání poskytnout - dětem a mladistvým do 18 let, - osobám se smyslovým postižením (neslyšící, hluchoněmí), které nejsou schopny oboustranné hlasové komunikace, - osobám, které nejsou vzhledem ke svému zdravotnímu stavu schopny pochopit funkci a význam systému a z důvodu postižení motorických funkcí nezvládnou obsluhu SOS tlačítka. Kde SOS tlačítko získat? Nejprve je třeba vyplnit a podat žádost na kontaktní pracoviště (viz níže). Formulář uživatel obdrží na místě nebo si jej může stáhnout a vytisknout z webových stránek www.css.brno.cz. Na základě podané žádosti bude zájemce kontaktovat pracovník Odboru sociální péče MMB nebo Centra sociálních služeb k provedení místního šetření za účelem doplnění informací, které jsou důležité pro bezpečné a odborné poskytování systému „tísňového volání“. Kolik to všechno bude občana stát? Úhrada činí 150,- Kč/měsíc. Kontaktní údaje: Místem pro podání žádosti o vydání SOS tlačítka a zároveň místo, kde obdržíte veškeré informace je Odbor sociální péče MMB (Socio-info point), Koliště 19, Brno 601 67. pondělí a středa 8:00 – 17:00 úterý a čtvrtek 8:00 – 14:00 pátek 8:00 – 12:00 Tel.: 800 140 800 E-mail: sip@brno.cz Instalaci tlačítka provádí pověření zaměstnanci Centra sociálních služeb, příspěvkové organizace: paní Milada Trčková - vedoucí Systému tísňového volání - tel. 778 880 065 pan Ing. Pavel Vanini - technický pracovník - tel. 773 749 975

úterý, 28. června 2022, 09:19

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.