úterý 16. srpna 2022 Jáchym

Děti v elektrickém autíčku vyrazily na brněnskou dálnici

Dva malí hoši, kteří se vydali na projížďku v elektrickém autíčku po Staré dálnici, překvapili o víkendu Brňany. Nebezpečné situace si všimli kolemjedoucí, kteří o dětech informovali městské policisty. Ti chlapce zastavili a zjišťovali, jak se na čtyřproudou silnici dostali.

Groteskní pohled se naskytl lidem jedoucím ve směru z brněnské Bystrce. Ke žlutému elektrickému autíčku s dětským osazenstvem rychle přispěchali strážníci a zastavili tak, aby chlapcům na silnici nehrozilo další nebezpečí. „Rozsvítili majáky a vydali se zjistit, co přivedlo dva malé dobrodruhy na frekventované místo. Chlapci věkově odpovídali nižším ročníkům prvního stupně,“ informoval dnes mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Jeden z chlapců nejprve poplakával, pak se dal ale se strážníky horlivě do řeči a nezapomněl jim představit, jak jeho sporťák funguje. Strážníkům hoši předvedli, jak se odklápí kapota a kde jsou uložené baterie.

Tvrdili při tom, že autíčko může jet rychlostí až tři sta kilometrů v hodině a hlídku ujišťovali, že s vozítkem zacouvají zpět na sídliště. „Odtud prý totiž nedopatřením špatně odbočili. Hlídka městské policie se nakonec jim i rodičům, které přivedli policisté, postarala o doprovod a bezpečné opuštění Staré dálnice nejbližším výjezdem," řekl k incidentu Ghanem.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto MP Brno

Štítky městská policie, strážníci, auto, děti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Baron Kocharovski

:-))) KLUCI POBAVILI! opravdoví milovníci "rychlých" aut, s šoférským srdcem!

úterý, 7. června 2022, 11:46

Diskutér T.

Mohlo to všechno, ale dopadnout hůř!

úterý, 7. června 2022, 05:42

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.