K vyhrocenému konfliktu došlo u akvaparku v Pasohlávkách na Brněnsku, kde se dostal do křížku s policií pětačtyřicetiletý motorista. Řidič zkoušel své dovednosti na tamním parkovišti. Zběsile driftoval, dupal na plyn a ohrožoval kolemjdoucí, což neuniklo pozornosti policistů, kterým dal opilý potížista nakonec řádně zabrat.
Do konfliktu s rekreanty se dostal šofér kvůli tomu, že zaparkoval na místě pro invalidy. Neměl tam co dělat, jak jej také napomenul jeden z kolemjdoucích. Za opovážlivost následně schytal několik ran, a tak spěchali do akce policisté, kteří si šli vše s majitelem tereňáku vyřídit. Jakmile dorazili, nestačili se divit.
„Rekreačním areálem u břehu Novomlýnských nádrží projížděl jako blázen. V jednu chvíli dokonce ve vysoké rychlosti jezdil v kruhu,“ popsal mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala.
Když problémový šofér zpozoroval, že jeho výstupu přihlíží i policie, agresivita ještě vzrostla. Hlídku přivítal drsnými nadávkami. Situace trvala několik minut než i mužům v uniformách došla trpělivost. „Vše nakonec ukončil až policejní zákrok, kdy se agresor proti hlídce nečekaně rozešel a skončil na zemi v poutech. Mužům zákona poté svorně nadýchal necelé dvě promile,“ uvedl Vala.
Podle něj je řidič podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. „V případě uznání viny hrozí i pobyt za mřížemi. Nepotrestáno ale zřejmě nezůstane ani jeho neurvalé chování. Za přestupek proti veřejnému pořádku bude muset ve správním řízení počítat až desetitisícovou pokutou,“ dodal Vala.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?