čtvrtek 26. května 2022 Filip

Žena z Brna našla svého zaběhnutého pejska v inzerátu. Na prodejkyni upletla se strážníky léčku

Shoda okolností přivedla zpět do náruče majitelky z Brna ztraceného pejska. Ženě, která pátrala po zaběhnutém jorkšírovi, se dostal do rukou inzerát, jenž ztracené zvíře nabízel k prodeji. Do případu se vložili brněnští strážníci a na prodejkyni si osobně počíhali.

Nešťastné osmatřicetileté Brňance, která již den postrádala svého jorkšíra, poslala odkaz na příspěvek na významném internetovém portálu známá. Nabízený pes odpovídal podobě hledaného domácího miláčka a žena vydávající se za majitelku se jej pokoušela prodat za sedm tisíc korun. Zoufalá Brňanka nechtěla nechat věc jen tak, a obrátila se proto na brněnské strážníky. Ti se rozhodli na prodejkyni osobně vyčkat.

Žena na internetovou nabídku lstivě zareagovala a vydala se k bytovému domu, ve kterém si měla pejska zakoupit. „Strážníci ji potom instruovali, aby zazvonila u dveří, a sami vyčkávali v mezipatře. Při spatření uniforem by se totiž prodejkyně mohla zdráhat otevřít dveře," popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Jakmile se dveře otevřely, jorkšír vyběhl a vesele vítal svoji pravou majitelku, zatímco hlídka rychle přistoupila k bytu a na překvapenou třiadvacetiletou prodejkyni uhodila.

Strážníci si vyžádali její doklady a zároveň přivolali kolegu z hlídky odchytové služby, aby čtečkou ověřil čip zvířete. „Potvrdilo se, že majitelkou je osmatřicetiletá žena. Druhá žena jen přisvědčila, když ji strážníci upozornili, že je důvodně podezřelá z majetkového přestupku a případ bude mít dohru ve správním řízení," řekl k případu se šťastným koncem Ghanem.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Městská policie Brno

Štítky strážníci, městská policie, prodej, přestupek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.