středa 19. ledna 2022 Doubravka

Řežeme kámen, tvrdili mladíci, kteří se chtěli pilou dostat do trafiky v Brně

Že pilou řezali kámen, neuvěřili dvěma mladíkům s pilou členové noční hlídky městské policie v Brně. Když našli strážníci u nedaleké prodejny tabáku poškozené držáky zámku, bylo jim jasné, odkud vítr fouká. Oba muži skončili v rukou policistů.

Dvou mladíků, kteří se zdánlivě nenápadně krčili mezi zaparkovanými automobily v brněnské Kuldově ulici, si povšimla hlídka městské policie, jež okolo projížděla ve služebním voze. Když strážníci zaregistrovali něčí pohyb, na parkovišti zastavili a u aut objevili osmnáctiletého a devatenáctiletého muže. Všimli si při tom, že jeden z dotyčných drží v ruce podezřelý plátek pilky na železo. 

Devatenáctiletý mladík hlídce vehementně tvrdil, že pilu potřeboval pouze k řezání do kamene. Vysvětlení však strážníky dostatečně neuspokojilo, a tak se ještě porozhlédli po okolí. „Na nedaleké prodejně tabáku pak ve světle baterek postřehli dva poškozené držáky zámku, které se někdo zřejmě právě tenkou pilkou pokoušel přeříznout," popsal situaci mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Oba mladíky, kterým se lhaní nevyplatilo, si pro podezření z trestného činu převzali do rukou republikoví policisté.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Michal Šťastný

Štítky strážníci, policie, krimi, trestný čin

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.