pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

Při nehodě čtyř aut zemřel člověk, další čtyři se zranili

Jeden člověk zemřel a čtyři další se zranili dnes odpoledne při nehodě čtyř osobních aut u Hodějic na Vyškovsku. Silnice vedoucí na Uherský Brod a Uherské Hradiště je za Slavkovem uzavřená, řekli mluvčí jihomoravských záchranářů a policistů. Rušná silnice bude podle policie zavřená pravděpodobně dlouho do noci, objízdné trasy se ucpávají.

"Na místo jsme vyslali kromě pozemních posádek i vrtulník, bohužel před příjezdem záchranářů jeden pacient zemřel, utrpěl zranění neslučitelná se životem. Kromě toho jsme ošetřili další čtyři pacienty s rozsahem zranění od lehkých po středně těžká a převezli je do nemocnice ve Vyškově a do Fakultní nemocnice Brno," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Policejní mluvčí Bohumil Malášek potvrdil, že jde o nehodu čtyř osobních automobilů a silnice je v místě nehody od 16:45 uzavřená. "Vzhledem k tomu, že se jedná o vytíženou komunikaci, lze na místě očekávat dopravní komplikace," uvedl Malášek.

K nehodě došlo poté, co pětasedmdesátiletý řidič vjel ze zatím neznámých příčin do protisměru, kde se srazil se dvěma automobily. "Řidič jednoho z těchto vozů na místě zemřel. Řidička čtvrtého vozidla sjela do příkopu, aby zabránila srážce. Dechová zkouška u pětasedmdesátiletého řidiče neprokázala alkohol," doplnil Malášek.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Barbora Drozdová

Štítky ČR, nehoda, úmrtí, Jihomoravský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.