neděle 22. května 2022 Emil

U Brna vyskákalo z kamionu patnáct mladých mužů z Afghánistánu

Jihomoravští policisté hlásí, že chytili patnáct migrantů, kteří pochází pravděpodobně z Afghánistánu. Mladé muže našli v návěsu kamionu na D1 v Ostrovačicích u Brna. Na místo hlídky přivolal rumunský řidič, jenž slyšel z nákladového prostoru hlasy.

Po Cestování v návěsech kamionů je jedna z cest, jak se migranti z východu dostávají do západních zemí. Jen loni policisté na jihu Moravy našli přes 150 lidí, kteří takto nelegálně překračovali hranice.

Policisté uvedli, že řidič kamionu policisty přivolal z odstavného parkoviště u dálnice D1. Z nákladního prostoru totiž slyšel hlasy. „Po otevření návěsu z něj policisté vyvedli patnáct migrantů," uvedli na twitteru. Doplnili, že všichni zajištění cizinci jsou mladí muži,“ pravděpodobně z Afghánistánu.

Pokud migranti požádají o azyl, následuje převoz do přijímacího zařízení, pokud ne, tak na odbor cizinecké policie. Vráceni budou buď do země, ze které přijeli, nebo do země, kde o azyl požádali. Na výjimečný počet běženců v jednom kamionu narazili jihomoravští celníci na začátku loňského listopadu. Na dálnici D2 kontrolovali kamion s návěsem, ve kterém bylo 48 lidí, Syřané a Turci.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PČR

Štítky Policie, Migranti, Afghánistán, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Baron Kocharovski

to: Josef Mašek: BOHUŽEL ANO. a ještě k tomu, nikdo neví ani jak dlouho. ale: DLOOOUHO... :-(((

pondělí, 15. listopadu 2021, 11:59

Josef Mašek

....no a bez kvót je za peníze daňových poplatníků ubytujeme a budeme jim platit veškerý servis a kapesné

sobota, 13. listopadu 2021, 10:21

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.