neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

V brněnském paneláku vypukl požár. Hasiči evakuovali deset lidí

Včera večer zachvátil panelový byt v Brně požár, který si vyžádal evakuaci deseti osob. K plamenům vyjížděli hasiči po půl osmé a na místo vyslali čtyři jednotky a další speciální techniku.

Požár vypukl v bytě v brněnské čtvrti Starý Lískovec. Podle mluvčího jihomoravských hasičů Davida Jirouše byly první jednotky na místě šest minut po ohlášení. K zásahu došlo v nejvyšším, sedmém patře panelového domu. „Jeden vodní proud jsme vedli po schodišti, druhý vodní proud jsme nasadili z výškové techniky. Požár jsme dostali pod kontrolu během třiceti minut,“ popsal Jirouš.

Z domu byla evakuována desítka osob a jeden muž skončil po nadýchání kouřem v péči záchranné služby. Plameny zničily celý obývací pokoj a poškodily teplovodní stoupačky ústředního vytápění. Právě kvůli poškození stoupaček došlo k vytopení dalších dvou bytů pod místem požáru. 

„Abychom zabránili dalším škodám, nasadili jsme průmyslový vysavač na odsátí vody. Po závěrečném průzkumu ve 21:26 se jednotky mohly vrátit zpět na své základny. Příčina požáru i škoda jím způsobená je momentálně v šetření,“ řekl Jirouš.

Ohodnoť článek

Foto HZS Jihomoravského kraje

Štítky požár, hasiči, plameny, evakuace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.