pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

Našel jsem plnou tašku vodoměrů, přesvědčoval muž v Brně policisty

Spokojený a šťastný byl dvaadvacetiletý muž v Brně, když si z areálu firmy v severní části Brna odnášel tašku plnou vodoměrů. Úsměv na tváři mladíka zmizel, jakmile se setkal s hlídkou strážníků, kterou do objektu přivolali všímaví pracovníci. Rázem začal zloděj vyvádět.

Neznámého muže spatřili pracovníci zrovna ve chvíli, když kolem nich šel s plnou taškou kabelou vodoměrů. Údajně je našel v bedýnce na dvoře, jak později vysvětlil také strážníkům, kteří vše přijeli prověřit. Jakmile se dali se zlodějem do řeči, nestačili divit. Mladík se totiž rázem začal chovat agresivně. 

V přítomnosti přivolaných strážníků se choval velmi impulzivně a vznětlivě a hlídce nejprve tvrdil, že jeden ze zaměstnanců mu k tomu prý dal svolení. Ten však jeho slova ihned rezolutně popřel,“ popsala Městské policie Brno Markéta Skřivánková.

Po delší době se pachatel ke krádeži deseti kusů vodoměrů v celkové hodnotě pět a půl tisíce korun nakonec přiznal. Místo měřících zařízení si tak za majetkový přestupek odnesl několikatisícovou pokutu. 

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Michal Šťasný

Štítky Brno, Strážníci, Krádež

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Dvořák

Pokutu, to je dobrý :-)) Z důchodce by to náš právní systém vytřískal, ale z mladíka?

pátek, 22. října 2021, 06:36

Petr Ševčík

A jiné foto by nebylo? Nebylo, protože musíme hájit práva zločinců. A dotaz pro redakci: Budete sledovat, zdali zloděj pokutu zaplatí? Nebo je "sociálně slabý" a ti pokuty platit nemusí?

čtvrtek, 21. října 2021, 16:07

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.