pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

Policisté v Brně pronásledovali autobus. Seděl v něm cizinec, který rozkopal zastávku

Alkohol i náhlý nával agrese pravděpodobně donutily mladého cizince v Brně, aby přišel k autobusové zastávce a začal do ní kopat tak, až se roztříštila. Policisté mladíka lapili poté, co se jim podařilo dohonit autobus, kterým z místa odjel.

Náhodná svědkyně si všimla nezvykle chovajícího se pětadvacetiletého muže v brzkých ranních hodinách, když procházela kolem stání autobusu v brněnských Ivanovicích. Ke střepům, které cizinec během mžiku nadělal ze skleněné zastávky, ihned přivolala státní policisty. Když však hlídka přijela místo zkontrolovat, byl dotyčný mladík už pryč.

„Ani tak policisté nezaváhali a rozjeli se za autobusem noční linky, který měl jen před pár minutami ze zastávky odjet,“ popsal situaci mluvčí jihomoravských policistů David Chaloupka. Ve chvíli, kdy se hlídce podařilo vůz hromadné dopravy dostihnout, s identfikací muže mnoho práce neměla. V autobuse totiž seděli pouze tři cestující, z nichž jeden přesně odpovídal popisu.

Své chování hříšník před policisty obhajoval tím, že vypil příliš alkoholu a nevěděl, co dělá. „Alkoholu musel vypít opravdu dost, přístroj mu naměřil více než dvě promile. Pochopitelně skončil v policejní cele,“ uzavřel Chaloupka.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ZZS JMK

Štítky zastávka, policie, cizinec, ivanovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.