neděle 24. října 2021 Nina

Audi v Brně skončilo v betonovém zátarasu, řidič nadýchal přes dvě promile

Brněnští strážníci si při noční kontrole autobusového nádraží Zvonařka všimli auta, které stálo nedaleko křižovatky se zapnutými výstražnými světly. Při bližším prozkoumání vyšlo najevo, že se na zemi poblíž vozu nachází olejová skvrna. Řidič auta totiž narazil do betonového zátarasu.

Odstavené Audi stálo v levém pruhu silnice a mělo viditelně poškozené přední kolo. „Hlídka zjistila, že ve vozidle jsou dva pasažéři, oba ji ujistili, že jsou v pořádku. Muž sedící za volantem se strážníkům přiznal, že nezvládl řízení a narazil do betonového zátarasu,“ popsala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková

Řidič špatně artikuloval a hlídka z jeho dechu cítila alkohol. Strážníci proto přistoupili k dechové zkoušce, která po několika marných pokusech ukázala výsledek 2,46 promile. Třiatřicetiletý řidič však tvrdil, že si před jízdou dal jen dvě piva. Kvůli vysoké hodnotě strážníci přivolali republikové policisty a muže jim předali jako podezřelého ze spáchání trestného činu. „Přivolaní hasiči pak k odstranění kapalin z vozovky použili sorbent," dodala Skřivánková.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Archiv Brněnská drbna

Štítky strážníci, auto, nehoda, náraz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.