středa 20. října 2021 Vendelín

Lidem v Brně vadil muž, který křičel a mlátil pěstí do kapoty auta

O pořádný rozruch se postaral v brněnských Žabovřeskách devětadvacetiletý muž, na jehož opilecký výstup vůbec nebyli zvědaví lidé z Kroftovy ulice. Proto se obrátili na strážníky, aby výtržníka, jenž sprostě hulákal, rozbíjel lahve a mlátil pěstí do aut, zpacifikovali.

Hlídka městské policie musela do Žabin pořádně spěchat, protože sousedé byli z chování přiopilého potížisty velmi vytočení. Jakmile dorazila hlídka na místo, přivítal je muž divokou gestikulací rukou. Vedle něj na silnici pak ležely střepy ze skleněné lahve, kterou předtím rozbil. To navíc nebylo vše, čeho se křikloun dopustil.

Jeden ze svědků pak strážníkům vylíčil, že ho viděl udeřit rukou do kapoty a předního skla auta zaparkovaného na ulici. Další dva pak vyběhli z domu kvůli řinčení střepů a muže spatřili právě ve chvíli, kdy je usilovně rozšlapával po cestě. Jakmile je dotyčný zpozoroval, začal je prý bezdůvodně sprostě urážet,“ popsala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

V přítomnosti strážníků se pachatel po chvíli nakonec uklidnil a uznal, že spoušť má na svědomí. Problém ale byl, že neměl u sebe doklady, které chtěla hlídka vidět. Do městské části proto přijeli policisté, kteří vyloučili spáchání trestného činu.

Z nedávné minulosti měl muž na svém kontě víc takových incidentů, podezřením z přestupků proti veřejnému pořádku a občanskému soužití se budou zabývat úředníci. Strážníci pak ještě vyrozuměli pracovníky Brněnských komunikací, kteří zajistili odklizení střepů,“ dodala Skřivánková.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Štítky Brno, Strážníci, Atak, Policie, Výtržnictví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.