čtvrtek 23. září 2021 Berta

V centru Brna hořelo sedm zaparkovaných aut, škoda půjde do milionů

V brněnské Františkánské ulici dnes ráno došlo k požáru sedmi zaparkovaných vozidel. Do akce spěchali hasiči a policisté. Příčina nehody se vyšetřuje. Škoda odhadují vyšetřovatelé na několik milionu korun. Plameny úplně zničily čtyři auta a zřejmě poničily tamější budovu.

V centru moravské metropole dostali dispečeři hasičů hlášení okolo třetí hodiny ranní. Do akce vyjely dvě jednotky  „Do boje proti plamenům hasiči postupně nasadili dva vodní proudy s pěnou. Oheň zcela zničil čtyři vozidla a tři poškodil. Předběžná škoda podle prvních odhadů bude v řádech milionů korun. Příčina vzniku požáru je v šetření,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

Při požáru se nikdo nezranil. S vyšetřováním příčiny události pomáhají rovněž policisté, kteří do terénu vyslali hlídku i se psem. „Policisté na místě stále operují, kdy standardně povolali i speciálního psa na vyhledávání akcelerantů hoření. Zda se například jednalo o úmyslné jednání či technickou závadu, budou policisté vědět až v následujících dnech,“ uvedl mluvčí policistů Petr Vala.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS JMK

Štítky Brno, Požár, Policie, Hasiči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.