úterý 27. července 2021 Věroslav

Mladý neřidič projížděl Brnem s malými dětmi bez autosedaček

Nebezpečně se zachoval dvaadvacetiletý muž v Brně, který se proháněl městem bez zapnutých světel a s malými dětmi bez sedaček v autě. Strážníci navíc zjistili, že ani nevlastní řidičský průkaz. Za nezodpovědné chování hrozí hříšníkovi pokuta.

Brněnští strážníci, kteří ve večerních hodinách kontrolovali okolí Zábrdovické ulice, zpozorovali auto, jež kolem nich projelo bez zapnutých světel. Rozhodli se proto vozidlo zastavit a prověřit, kdo sedí za volantem. „Při ověřování osobních údajů vyšlo najevo, že muž sedící za volantem nevlastní řidičské oprávnění,“ řekla mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková.

Bez řidičského průkazu dvaadvacetiletý muž navíc neprojížděl brněnskými ulicemi poprvé a u strážníků už má vroubků více. Tentokrát ale vyvezl také ženu a tři malé děti, které nebyly usazeny v bezpečných dětských sedačkách. „Po konzultaci s republikovými policisty pak strážníci předali případ k dořešení správnímu orgánu, kde mu hrozí pokuta až padesát tisíc korun,“ dodala Skřivánková.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Fotobob/Pixabay.com

Štítky řidič, auto, brno, děti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

tom tom

jak za takové jednání může být jen pokuta?

středa, 16. června 2021, 13:38

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.