pondělí 12. dubna 2021 Julius

Měl jsem čtyři deci vína, tvrdil strážníkům brněnský řidič. Nadýchal čtyři promile

Brněnský řidič měl o velikonočních svátcích pořádnou žízeň. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby poté nesedl za volant svého automobilu, s nimž si svištěl po brněnské části Brno-jih v protisměru. Upoutal tak pozornost strážníků, kteří mu naměřili závratných 4 promile v krvi.

Na zapnuté majáky se sirénou ani na rozsvícený červený nápis STOP řidič v Kaštanové ulici nereagoval. Údajně si signálů nevšiml. Zabralo teprve, když strážníci vystoupili z auta a pak už se jen nestačili divit. Na první pohled opilý 37letý muž nedokázal vytáhnout z peněženky ani doklady a ujišťoval hlídku, že měl jen čtyři deci vína. 

Při dechové zkoušce opakovaně nadýchal hodnoty okolo 4 promile alkoholu. Strážníci ho ho proto předali státní policii jako důvodně podezřelého z trestného činu,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem

Policisté případ evidují a zahájili podnikli další kroky. „Řidič bude čelit trestnímu stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě uznání viny může být soudem potrestán odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti až na dobu dvou let,“ uvedl v pondělí policejní mluvčí Petr Vala.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto MP BRNO

Štítky Brno, Řidič, Alkohol, Opilost

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.