pondělí 8. března 2021 Gabriela

Naivní senior si vylámal zuby na internetu, zlákal ho elektromobil Tesla

Velkou dávku smůly si vybral 60letý muž z Vyškovska, který v domnění, že kupuje zánovní elektromobil značky Tesla, přišel o bezmála 400 tisíc korun. Osudným se kupujícímu stal inzerát na německé webové stránce, který, jak se později ukázalo, byl podvod.

Podvodník postupoval velmi sofistikovaně. Na německý inzertní server umístil nabídku s elektromobilem značky Tesla, který prodával za více než jeden a půl milionu korun. S podvodným prodejcem, jenž vystupoval jménem existující belgické společnosti, se dokonce dohodl na podrobnostech obchodu.

Že se jedná o podvod, bylo velmi těžké rozpoznat, prodávající elektronicky zaslal zájemci veškerou dokumentaci k vozu a vystavil zálohovou fakturu na téměř 380 tis. korun. Protože se vše zdálo být v pořádku, poškozený tuto fakturu uhradil,“ uvedl mluvčí policie David Chaloupka.

Chybu si uvědomil senior ve chvíli, když do mailové schránky dorazilo varování z inzertního serveru. Celkem tak přišel o 380 tisíc korun. Navíc přišel o vidinu nového automobilu. 

Hodnocení článku je 42 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay

Štítky Krimi, Policie, Podvod, Internet, Vyškovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.