středa 3. března 2021 Kamil

Brněnští policisté vyšetřují, kdo uhořel v odstaveném vagonu. Zatím nic nenasvědčuje cizímu zavinění

Policie zjišťuje totožnost lidí, kteří v Brně v noci z pátku na sobotu uhořeli při požáru železničního vagonu. Nařízena byla soudní pitva, uvedl mluvčí policie Pavel Šváb. Odstavený vagon zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce. Příčinu požáru policie ve spolupráci s hasiči vyšetřuje, podle policie zatím nic nenasvědčuje cizímu zavinění.

„Pracujeme na ztotožnění obětí požáru. Byla nařízena soudní pitva, abychom zjistili přesnou příčinu úmrtí osob. Na místě jsme měli i psa, který je vycvičen na vyhledávání akcelerantů hoření, ale nic takového nenašel," uvedl Šváb.

Hasiči dostali informaci o požáru v blízkosti Široké ulice v sobotu kolem 00:30. „Museli jsme natáhnout asi 200 metrů dlouhé hadicové vedení, abychom se k požáru dostali. Plameny zasáhly starý odstavený železniční vagon mimo kolejiště, který zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce," uvedl tehdy mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči v dýchací technice dostali plameny pod kontrolu pomocí tří vodních proudů krátce po 1:00. O hodinu později požár zcela zlikvidovali.

„Vagon plný odpadu už nesloužil jako dopravní prostředek, a materiální škoda je proto nulová. V požářišti jsme však nalezli čtyři lidská těla," řekl Mikoška.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS JMK

Štítky požár, vagón, široká ulice, brno, tragédie, úmrtí, čtyři lidé

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.