pondělí 10. května 2021 Blažena

Mladík závislý na heroinu ukradl v trafice balík stíracích losů. Pak si s nimi přišel zpět pro výhru

Ne zrovna promyšleným zlodějským kouskem se blýskl jedenadvacetiletý mladík v Pohořelicích. V trafice nejdřív odvedením pozornosti ukradl balík stíracích losů. Na místní poště si vzápětí přišel vyzvednout výhru setřenou na jednom z nich.

Před několika dny se povedlo mladíkovi v pohořelické trafice odpoutat pozornost prodavačky tím, že opakovaně vyměňoval krabičky cigaret. Jeho pokus mu vyšel a při menší nepozornosti prodavačky mladík odcizil pět desítek vystavených losů.

V parku nedaleko trafiky pak losy setřel a měl štěstí, vyhrál téměř dva tisíce korun. Štěstí mu však dlouho nevydrželo a z radosti z výhry šel okamžitě pro vyhrané peníze na tamní poštu. Mladík si však neuvědomil, že v provozovně jsou nainstalované bezpečnostní kamery, které ve vyšetřování této krádeže hrály zásadní roli.

Mladík závislý na opiátech je  pro pohořelické policisty „známá firma” a díky kamerovému záznamu ho vypátrali. Jemu nezbývalo nic jiného, než se přiznat. „Mladík nám sdělil, že získané prostředky prakticky okamžitě utratil za drogy. Nyní je stíhaný za krádež,” popsal mluvčí Bohumil Malášek.

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky krádež, Pohořelice, stírací los, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Dvořák

Petr Quast - myslím si, že los je cenina, takže v trafice jsou na dodacím listu čísla a série losů, které byly dány do prodeje. Stejně tak jako je registrováno, jaká čísla stravenek dostala která firma a pod.

neděle, 18. října 2020, 10:12

Petr Quast

Jakoze mu to vyplatili jo? Tak to asi těžko, to by ten los musel být registrovaný.

neděle, 18. října 2020, 08:04

Irena Cichá

A to se vyplatí... :-)

sobota, 17. října 2020, 14:25

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.