pondělí 26. října 2020 Erik

Zločin proti přírodě. Neznámý vandal v Brně rozmlátil dva úly, včely neměly šanci přežít

Nepochopitelný akt vandalismu vyšetřují brněnští policisté. V Komárově zatím neznámý člověk rozmlátil dva včelí úly. Včelstva bohužel nepřežila. K činu navíc došlo v sezóně, která je podle včelařů nejhorší za poslední léta.

O včelstva se na travnaté ploše v blízkosti ulice Vlněna staral se svolením majitele pozemku mladý včelař. Tedy až do uplynulého víkendu, kdy mu někdo úly rozházel a rozbil. Obě včelstva neměla v chladném a deštivém počasí velkou šanci na přežití.


Kvůli postřikům, vysazování okrasných rostlin bez nektaru a sečení trávníků vymírají včely

Vědci v poslední době zaznamenávají velký úhyn včel. Mohou za to krom sečení trávníků a vysazování okrasných stromů, které neposkytují včelám žádný nektar, také chemické postřiky na polích. Mendelova Univerzita například během posledního roku...


Nejen pro včelaře je to velká ztráta, v zastavěném středu Brna mnoho včel není. Na zimu připravené včelstvo, má obzvláště v letošním roce, kdy je nedostatek medu, velkou hodnotu. Podle včelařů byla letošní sezóna jednou z nejhorších za posledních dvacet let.

„I s rozbitými úly si ji poškozený vyčíslil na patnáct tisíc korun. Zatím není jasné ani to, jestli se jedná o náhodný vandalismus nebo cílený útok," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. Po vandalovi či skupině vandalů nyní policisté pátrají.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky včely, úhyn, úly, vandalismus, policisté, komárov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.