čtvrtek 1. října 2020 Igor

Cizinka na Pryglu se zahrabávala do písku, spásala trávu a květiny a chtěla odjet parníkem do Prahy

Strážníci při obchůzce objevili u Pryglu ženu, která se zahrabávala do dětského pískoviště, poté se na trávníku s chutí vrhla na stébla a květiny. Nakonec si vybalila batoh u dětského hřiště, předstírala, že tam bydlí a plánovala parníkem odjet z přehrady do Prahy na festival. Strážníci ženu předali psychiatrovi.

Páteční odpoledne přineslo strážníkům u Brněnské přehrady vcelku nezapomenutelný zážitek. V Přístavní ulici si totiž všimli mladé ženy, která se podivnou chůzí vydala k dětskému pískovišti a snažila se zahrabat co nejhlouběji do písku. Hlídka ji odtamtud vyvedla, anglicky hovořící žena se však ubrala k vedlejší travnaté ploše, kde začala spásat stébla a květiny. 

Strážníci se snažili zjistit, co žena na místě pohledává a požadovali po ní vysvětlení jejího chování, to se však začalo jevit jako nemožné, protože žena kolem nich běhala po čtyřech. Takto doběhla až k dětskému hřišti, kde si z batohu vyskládala své osobní věci a předstírala, že tam bydlí. 

Poté strážníkům tvrdila, že jede do Prahy na festival a hodlá tam z přehrady přijet parníkem. Strážníci naznali, že je žena buďto pod vlivem drog, nebo má duševní potíže. Zavolali proto zdravotníky, aby se o ni postarali. 

„Lékař ze záchranné služby usoudil, že aktuální stav cizinky by měl odborně zhodnotit psychiatr. Také ten se brzy dostavil a už po základním vyšetření konstatoval, že by žena měla být hospitalizována. Strážníci informovali také cizineckou policii.“ doplnil mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo10 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky žena, policie, mpb, psychiatr

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.