čtvrtek 1. října 2020 Igor

VIDEO: Policisté a zdravotníci zachránili život muži, který zkolaboval na fotbalovém hřišti v Brně

Policisté spolu se záchranáři zachránili život čtyřicetiletého muže. Ten zkolaboval na fotbalovém hřišti v Heršpicích a upadl do bezvědomí. Dlouhých 30 minut se policisté i zdravotníci snažili mladíka oživit, což se jim nakonec také povedlo. Sanitka pak pacienta převezla do nemocnice.

Ve středu odpoledne se mladému muži stalo neštěstí. Vydal se na fotbalové hřiště do Heršpic, kde se mu udělalo zle a ve velkém horku zkolaboval. 

Na operační středisko  Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v rámci systému FIRST RESPONDER ihned zavolali jeho známí, to na místo poslalo nejdřív hlídku policistů, kteří byli zrovna poblíž. Po příjezdu policisté zdravotníkům potvrdili, že mladík je v bezvědomí a nedýchá, proto od svědků převzali resuscitaci. 

Během několika okamžiků dorazila i posádka zdravotnické záchranné služby. Policisté ale podle pokynů zdravotníků dál pokračovali v srdeční masáži, což bylo v horkém počasí velmi fyzicky náročné. Pacienta se nakonec po dlouhých 30 minutách podařilo šťastně oživit.

„Za stálé lékařské péče byl následně transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Opět se ukázalo, že když do sebe všechny články záchranného řetězce zapadnou, odměnou za týmovou spolupráci je záchrana lidského života.“ popsal šťastný konec neveselé události mluvčí policie David Chaloupka.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo8 čtenářů

Foto PČR

Štítky policie, záchranáři, fotbal, mladík, život, záchrana

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.