úterý 4. srpna 2020 Dominik

FOTO: Muž se rozjel a naboural do policejního auta, zranil jednoho policistu

Pořádnou porci adrenalinu si užili policisté v neděli večer na Břeclavsku. Při hlídkování si všimli auta, které zničeho nic rychle odbočilo na cestu k zahrádkářské kolonii a snažilo se ujet. Policie ho pronásledovala až do slepé uličky, kdy se řidič prudce otočil a narazil do policejního auta, ve kterém zranil policistu. Ten skončil v nemocnici, řidič si teď na další postup počká v cele. Odmítl testy na drogy, hrozí mu šest let za násilí proti úřední osobě.

O tom, že policisté nemají lehké povolání, nikdy dopředu neví, kdo a co je ve službě potká, a jestli se v pořádku vrátí domů, svědčí i tento případ. O nedělním večeru hlídkovali břeclavští policisté v ulicích města a všimli si podivně se chovajícího řidiče. Jen co hlídku spatřil, prudce se svým autem otočil na polní cestu a velkou rychlostí se vyřítil směrem k zahrádkářské kolonii. 

Policie zapnula majáky a dala se auto pronásledovat, aby řidiče mohla zkontrolovat. Už to vypadalo, že mají vyhráno, protože BMW najelo do slepé uličky. Když ale řidič zjistil, že dál se nedostane, snažil se z uličky vyjet zpět, aby se kontrole vyhnul. Vmžiku se velkou rychlostí rozjel dozadu a ve snaze ujet narazil přímo do policejního auta, přičemž jednoho z policistů zranil. 

Odmítl testy na drogy, skončil v cele. Hrozí mu šest let

To už ale policisté osmadvacetiletého muže zadrželi. Velmi brzy měli jasno, proč se řidič snažil ujet. Dechová zkouška na alkohol byla sice negativní, ale lékařskému vyšetření i testu na drogy se velmi vzpíral a odběr krve odmítl. Policisté mu proto vzali řidičský průkaz a odvezli ho přímo do cely. 

„Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu Násilí proti úřední osobě a případ dále vyšetřují. Pokud by byl nezodpovědný řidič odsouzen, tak mu hrozí až šest let odnětí svobody.“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto PČR

Štítky policie, násilník, bouračka, břeclav, drogy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.