čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Pro dobrotu na žebrotu. Řidič chtěl pomoci rumunské rodině, ti ho za to obrali. Policisté je naštěstí bleskově vypátrali na Břeclavsku

Hned několik policejních oddělení z různých krajů se spojilo, aby dopadlo podvodníky s neplatnými bankovkami, které spolu se zlatem lstí nabízeli řidičům. Nedaleko Poličky tímto způsobem okradli muže o 16 tisíc, ten se dočkal rumunských bankovek platných do roku 2005. Díky dálniční policii pak hříšníka i s ukradenými penězi za velmi krátkou dobu dopadli v Jihomoravském kraji nedaleko Podivína. Devětadvacetiletý cizinec bude vyhoštěn z republiky.

Proti skupině podvodných zlodějíčků, kteří si taktiku krádeží nejspíš dlouho promýšleli a zacílili na řidiče, pátrali policisté z hned několika krajů. Celý případ odstartoval ve Květné u Poličky, kde na projíždějící auta mávalo několik lidí postávajících u stojícího osobáku. Jeden z řidičů zastavil, protože se domníval, že osádka vozu potřebuje pomoct. 

Místo přijmutí pomoci mu však byl nabídnut výhodný obchod. idič se spolujezdkyní u sebe měli rumunskou měnu – LEI, kterou potřebovali směnit za naše koruny. Podvodník nabídl údajně skvělý kurz, požadoval pouhých 16.000 korun s tím, že na tom ochotný Čech vydělá, k tomu přidali i 2 zlaté prsteny. Zloději s evidentně dobrým obchodním duchem tak nebohému pánovi prodali bankovky, které přestaly platit už před patnácti lety. V tu chvíli mu nezbylo nic jiného, než volat policisty a doufat v zázrak.

Zloděje dopadli na Břeclavsku

Ten se ale nakonec uskutečnil. Policie ihned vyhlásila pátrání po konkrétním autě, což přineslo výsledky. Na dálnici na Břeclavsku známé auto neuniklo pozornosti policistů z Dálničního oddělení v Podivíně. Během chvíle tak byla skupina pachatelů ve správných rukách. Policisté se tak dostali jak k další propadlé rumunské měně, k 16 tisícům od okradeného a poté i samotné přiznání. 

To vše se v krátké době podařilo zrealizovat tak, že v sobotu stanul 29letý cizinec před soudcem, který mu uložil trest vyhoštění na 3 roky.“ dodala policejní mluvčí Eva Maturová.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky podvodník, JMK, policie, dálnice, vyhoštění, cizinec, Polička, Břeclav

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Luboš Kalina

Ten řidič je JOUDA...

úterý, 4. srpna 2020, 20:32

Viola Victoria Widmanova

Na cikany si musite dat bacha ,ve vetsine pripadu jsou to zlodejicci a podvodnicci,maji to v krvi a bez nas,gadzu by vymreli hlady,no a ted tu jejich lepsi stranku ,pokud teda vidi ,ze nic nemate tak pomuzou daji najist napit , coz o nas se to zase tak moc rici nemuze,ale beda,jak mate neco tak to chtej hihihi

středa, 29. července 2020, 12:14

Milan Štrupl

Tuhle fintu se "zlatými" prsteny používají cikáni z Rumunska už tak 50 let - nechápu že se najde vždycky nějaký blb co zastaví....

úterý, 28. července 2020, 23:43

Josef Járos

Dobře mu tak blbovi, to nejsou Rumuni,ale olašští cikáni co mají v Rumunsku vesnice s domy o jakém se mu ani nesnilo,samé zlato a vybavení jako šejci.A určitě to nemají ze sběru ovoce a zeleniny ve Španělsku.Mají to z prodeje mosazných prstenů s pozlacením na co jsou machři, pak posílají děti žebrat či prodávají fotáky 2 za cenu jednoho, byl o tom pořad v televizi.Čili obvyklá činnost cikánů obrat gadže ty diliny.Jen nachytali dalších pár oslů a zase si přistaví pro děti kus paláce. Tak kupujte oslové mají hodně dětí a velké rodiny takových oslů potřebují hodně.

úterý, 28. července 2020, 19:46

Jaroslav Kadlec

Rumunští cigoši jsou opět v akci, viděl jsem je v neděli na silnici u Brna a také jsem viděl na internetu, jak razantní mladík takovým cigošům pěkně vyprášil kožich.

úterý, 28. července 2020, 19:38

Petr Koudela

A jak zajisti, ze se cizinec za prvnim bukem neotoci a nevrati zpatky, kdyz hranice nikdo nehlida?

úterý, 28. července 2020, 16:37

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.