čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Dvě cizinky použily známou fintu na ukradení peněz, platily pětitisícovkou a chtěly vrátit eura

Dvě cizinky využily starého známého fíglu a přišly si do obchodu koupit levnou věc za velkou bankovku, za kterou požadovaly vrátit v eurech. Když to prodavačky odmítly, chtěly zpět svoji bankovku a při vracení peníze na pultu ukradly. Policie varuje před podobnými praktikami.

Se starou známou fintou přišly do Kyjovských prodejen dvě zlodějky. Cizinky se do obchodu vydaly nakoupit poměrně levné zboží a k placení si vybraly pětitisícovou bankovku. Poté, co jim prodavačky vrátily hotovost, se vykutálené podvodnice dožadovaly eur. Obě prodavačky jim však sdělily, že tak to u nich nefunguje, ženy se proto rozhodly, že zboží i původní banovku chtějí vrátit. 

V neustálém zmatku využily své hbité ruce a položené peníze na pultě, které měly být při nákupu vráceny, v mžiku ukradly. Až později, když byly cizí ženy pryč, si prodavačky uvědomily, co se stalo a že jim chybí peníze.

„Policisté před podobnými praktikami opětovně varují a upozorňují prodejce, aby byli obezřetní. Téměř vždy se jedná o stejný scénář: cizinci, malý nákup, bankovka 5000 korun, zmatek, vracení zboží a peněz.“ dodává mluvčí policie Petr Zámečník.

Hodnocení článku je 58 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay

Štítky podvodnice, zlodějky, kyjov, prodavačky, peníze

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Alena Krauseova

Vladimír Smolka náš bezdák ukradl 6 housek za 12 kaček. jenže jste zapomněl říct ,že ten chlap nekradl poprvé a byl v podmínce. V tom případě je jasné , že byl trest tvrdší. Nejde o to že to bylo 12 kaček, jde o to že měl podmínku. Proto mu ji soudce proměnil. Jeho blbost.Jestli měl hlad,určitě by mu v charitě dali najíst.

úterý, 4. srpna 2020, 12:20

Josef Alzheimer

Zastřelit. Jinou variantu nevidím.

středa, 29. července 2020, 12:25

Jan Hazucha

To by měli zveřejnit i na romea.cz, a přidat i tu o rumunskejch cikánech....

středa, 29. července 2020, 09:24

Pavel Mizera

Vladimír Smolka: Pletete si pojem a průjem - v nouzovém stavu funguje systém jinak než ve standardním stavu. Většina zlodějíčků není pitomá a v nouzovém stavu nekrade. Systém je nastaven tak, že rozlišuje trestný čin a přestupek (není na mně hodnotit, zda dobře nebo špatně, můžu maximálně nesouhlasit a příště volit někoho, kdo s tím něco udělá, což není snadné). Přesto si myslím, že pětitisícovka je nesouměřitelná s miliardami kradených dotací stejně, jako pár rohlíků s pětitisícovkou nebo tykadly.

středa, 29. července 2020, 09:00

Vladimír Smolka

"Neznámé cizinky" a rumunští diskriminovaní kradou, podvádějí...a nakonec je z toho vyhoštění na 2-3 roky. To už jako neplatí tr. zákoník? Sazba je přeci jasná...ale naše spravedlivé a neovlivnitelné soudy "rumunským cizincům" dají vyhoštění. A našemu bezdomovci za ukradené rohlíky z hladu za 6,50Kč 2,5 natvrdo a za přimalovaná tykadla na plakátu manželovi soudkyně (Langer) obdobně. Tak vám nevím...je toto právní stát nebo bor....l státem podporovaný?

úterý, 28. července 2020, 22:27

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.