pátek 14. srpna 2020 Alan

Dvouletá holčička stála v otevřeném okně ve čtvrtém patře, matka si na chvíli odskočila složit prádlo

Na velmi nebezpečnou situaci upozornili ve čtvrtek v podvečer svědci v historickém jádru Brna. V otevřeném okně ve čtvrtém patře historického domu stála malá holčička a pokoušela se přelézt na parapet. Svědci rychle zavolali strážníky, dívenku se přitom verbálně snažili přimět, aby zalezla zpět do bytu.

Strážníci se dostali na místo zrovna ve chvíli, kdy holčičku vtáhly něčí ruce do bytu a urychleně zavřely okno. Reakci uvnitř pravděpodobně uspíšilo i naléhavé volání kolemjdoucích na holčičku, která pokládala zrovna nožičky na venkovní parapet.

Jeden ze svědků pak ukázal hlídce fotografii dítětě v otevře ném okně. Strážníci se tak vydali dovnitř. Na chodbě si promluvili s matkou ještě ani ne dvouletého děvčátka.

Žena vysvětlila, že má doma několik dětí a odešla jen v rychlosti naskládat prádlo do pračky. „Strážníci zhodnotili situaci v domácnosti a z preventivních důvodů postoupili událost na vědomí sociálním pracovníkům, přivolaní republikoví policisté spáchání trestného činu vyloučili," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci v této souvislosti upozorňují, že by děti za žádných okolností neměly zůstávat samy v místnosti s otevřeným oknem. „Chvilková nepozornost může stát dítě život. Stejně jako záchranná služba by také rádi připomněli, že sítě proti hmyzu instalované v oknech nejsou dostatečně silné, aby zabránily pádu dítěte, přestože tento dojem někdy v rodičích vzbuzují," uzavřel mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky holčička, dítě, parapet, brno, strážníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.