pátek 10. července 2020 Libuše / Amálie

VIDEO: Batole zůstalo v Brně uvězněné v rozpáleném autě, zachránili ho až policisté

S nadcházejícími tropickými dny přichází i nebezpečná hrozba pro všechny bezbranné tvory, kteří zůstanou v teple zavřeni v autě. Poslední případ z Brna naštěstí skončil šťastně. Policisté zachránili batole, které zůstalo kvůli závadě auta uvězněné uvnitř.

Rodiče z brněnské Slatiny na malé dítě přitom nijak nezapomněli. Kvůli závadě na automobilu se však k dítěti nemohli dostat, po několika minutách marného snažení tak raději zavolali policisty. Osmnáctiměsíční děťátko při příjezdu hlídky hlasitě plakalo a v teple už očividně strádalo. 

„Venku nemusí ani vládnout tropy, aby opuštěnému dítěti hrozil kolaps. Uvnitř hermeticky uzavřeného vozu totiž teplota velmi rychle stoupá, přičemž může dosahovat až k 65 stupňům Celsia. Poměrně rychle tak může dojít k přehřátí organismu, což může být pro ratolest fatální," uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Policisté rozbili okno u řidiče obuškem a dítě z rozpáleného prostoru vytáhli. To se bez újmy na zdraví opět shledalo s rodiči „Vždy mějte na paměti, že děti uvnitř žhnoucí pece nesmírně trpí. Nikdy je proto nenechávejte samotné uvnitř rozpálených aut.," uzavřel Vala.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo7 čtenářů

Foto PČR

Štítky batole, brno, auto, pčr, záchrana

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.