pondělí 29. listopadu 2021 Zina

VIDEO: Neznámý podvodník si přivlastnil zapomenutou platební kartu, stihl z ní odčerpat několik tisíc

Zapomenutá platební karta vyšla smolaři pěkně draho. Karty si totiž všiml neznámý muž a než majitel zjistil nesrovnalosti na účtu, už stihl čtrnáctkrát bezkontaktně zaplatit. Policie nyní hledá podvodníka i svědka události.

Očividná roztržitost u bankomatu vyšla devětačtyřicetiletému poškozenému poměrně draho. Jakmile si vybral potřebnou hotovost z bankomatu, zapomněl na stolku svou platební kartu. Nad ránem se pak ke kartě dostal neznámý muž, který ihned využil situace a kartu sebral. 

Než okradený zjistil nesrovnalosti na účtu, neznámý stihl čtrnáctkrát bezkontaktně zaplatit a utratit tak hned několik tisíc korun. 

„Skutek je tak prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kdy nepoctivci hrozí vězení až na dvě léta. Naštěstí byl pohyb u bankomatu snímán bezpečnostním kamerou, proto nyní víme, jak nálezce vypadá. Víte, o koho se jedná? Máte k němu jakékoliv informace? Ozvěte se tak na policejní tísňové lince 158." uvedl tiskový mluvčí policie Petr Vala.

Kriminalisté by také chtěli mluvit i s jedním klíčovým svědkem. Tento se totiž vždy pohyboval v bezprostřední blízkosti místa, kde byla použita právě ztracená platební karta. I němu tak přijmeme jakékoliv informace na tísňové lince 158.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Pčr

Štítky Policie, pátrání, bankomat, brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.