pondělí 1. března 2021 Bedřich

Žena půjčila auto svému příteli. Ten měl zákaz řízení a odmítal jakékoli testy na alkohol a drogy, trest hrozí oběma

Jednatřicetiletý řidič si vyjel se svou přítelkyní v jejím Seatu. Muž neměl řidičák, odmítl dechovou zkoušku, testy na drogy i lékařskou prohlídku a s policisty se vůbec nechtěl bavit. Ti poté zjistili, že má už delší dobu úplný zákaz řízení. Trest teď hrozí oběma cestujícím.

Ve čtvrtek policisté zastavili velice zajímavého řidiče. Při běžné kontrole narazili na jednatřicetiletého muže, který řídil Seat a policistům nepředložil po vyzvání řidičský průkaz. Jak hlídka zjistila, miž k tomu měl také svůj důvod, odmítl poté totiž i dechovou zkoušku a test na drogy. Nepozdávalo se mu ani lékařské vyšetření či odběr krve a moči. Když muže policisté prověřili, zjistili, že jeho divné chování pramení ze zákazu řízení všech motorových vozidel.  

Problémy bude mít také jeho spolujezdkyně a majitelka vozidla. Mužova přítelkyně, která auto vlastní, si byla jeho zákazu vědoma, ale i tak mu štědře auto půjčila. 

„Tím se také ona stává důvodně podezřelou ze stejného trestného činu, kterého se měla dopustit formou účastenství. Majitelce vozidla i řidiči v případě odsouzení hrozí až dva roky odnětí svobody.“ okomentoval událost mluvčí policie Petr Zámečník.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky alkohol, drogy, test, zákaz řízení, policie, Břeclavsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.