úterý 7. července 2020 Bohuslava

V Břeclavi zasahují hasiči u výbuchu v bytě, dva těžce zranění skončili v nemocnici. Evakuováno bylo 30 lidí

V Břeclavi vyjely tři jednotky hasičů, policisté i záchranáři k výbuchu v bytě. Až do čtvrt na dvě zasahovali v místě hasiči, evakuovali 30 lidí a na místo povolali statika, nejspíš šlo o výbuch plynu. Dva těžce zraněné muže transportoval do ostravské nemocnice vrtulník.

Do vnitrobloku v ulici Na Zahrádkách v Břeclavi museli krátce před polednem vyjet hned tři jednotky hasičů, policisté, ale také vrtulník záchranné služby k výbuchu bytu. Tlaková vlna zničila okno bytu a poškodila i konstrukci domu, hasiči proto kvůli bezpečnosti povolali statika, podle kterého je dům momentálně neobyvatelný. Hasiči prozatím neví, jak požár vznikl, domnívají se ale, že šlo o plyn, na místě zasahovali od od 11.45 do 13.12 hod.

Zatím nevíme, co přesně vybuchlo, následný požár ale nenastal. Uzavřeli jsme přívod plynu," řekl pro ČTK mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Na místě jsou dva zranění muži, o které se postarali záchranáři, ZZS vyslala na místo také vrtulník. 

Oba jsou těžce popálení. Jednoho vezeme po zemi na popáleninové centrum do FN Brno, druhého transportujeme letecky na řízené ventilaci do Ostravy," uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Policisté spolu s hasičskými jednotkami evakuovali dalších 30 lidí 

"Ve spolupráci s hasiči jsme provedli evakuaci 30 osob a záchranáři se na místě ujali dvou zraněných mužů. Zajišťujeme místo události pro práci hasičů a později, jakmile to okolnosti dovolí, budeme s odborníky zjišťovat okolnosti a příčiny výbuchu," uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto twitter HZS JMK

Štítky Břeclav, výbuch, hasiči, zranění, vrtulník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.