úterý 31. března 2020 Kvido

Další bitka kvůli roušce. Zákaznice v obchodě začala mlátit prodavačku, pak jí ukradla brýle

Celostátně hledaná žena se vydala nakupovat bez ochranné roušky. Vedoucí, která ji upozornila, že bez zakrytých úst a nosu do obchodu nesmí, vulgárně nadávala a fyzicky napadla prodavačku. Teď jí hrozí až osm let ve vězení.

V úterý odpoledne zažili zákazníci i zaměstnanci jedné prodejny v Blučině hotové pozdvižení. Osmatřicetiletá žena si sem vyšla nakupovat bez ochranné roušky, na což ji zaměstnanci prodejny důrazně upozornili. Žena reagovala řadou nadávek a s osmapadesátiletou vedoucí se konflikt pokusila řešit křikem, poté zaútočila fyzicky.

Výlevy této zákaznice už přesáhly hranici, kterou byla vedoucí ochotna tolerovat. Zákaznice nejdříve shodila ze stolu pokladnu a následně napadla prodavačku. Sebrala jí z očí brýle a dala se k útěku. 

Žena byla celostátně hledaná

Na místo následně dorazili policisté a konflik začali řešit už mimo prodejnu, kde utíkající zákaznici s ukradenými brýlemi zadržel jeden z nakupujících mužů. 

Policie poté zjistila, že byl na agresivní ženu, kterou už dobře znali, vydán zatykač. Skončila proto v policejní cele a následně i ve vazbě. 

„K dřívějším prohřešku musí nyní počítat se stíháním za krádež. V současné době, kdy je vládou vyhlášený stav nouze, je trestní sazba v rozmezí od dvou do osmi let.“ doplnil mluvčí policie Bohumil Malášek. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky zatykač, rouška, brno, policie, agresor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.