středa 30. září 2020 Jeroným

Nepoctivá pošťačka objednávala na dobírku zlaté cihly. Na poště obsah vytáhla a balík odeslala zpět

Zlaté cihličky, bimetálové mince, zlaté medaile a investiční zlato. Takové a další cennosti objednávala pod smyšlenou identitou pošťačka na Brněnsku na dobírku. Nepoctivě využila svého postavení, obsah vytáhla a balík odeslala zpět jako nedoručitelný.

Dokonalé využití svého postavení

Na konci minulého roku dokonale využila svého postavení osmadvacetiletá žena pracující na poště na Brněnsku. Na internetu pod smyšlenou identitou objednávala na dobírku cennosti jako zlaté cihličky, bimetálové mince, zlaté medaile a investiční zlato.

Smyšlené adresáty si zvolila tak, aby zásilka doputovala na poště do jejích rukou. Následně některé balíčky otevřela, cenný obsah vytáhla a jako nedoručitelné je odesílateli poslala zpět. Jiné si ponechala celé. 

„Na její nepoctivé praktiky záhy přišli pracovníci bezpečnostního oddělené pošty a případ oznámili policistům. Ti ženu, jejíž zisk byl výrazně nižší než způsobená škoda, stíhají pro podvod a porušení tajemství doručovaných zpráv. Nepoctivá pošťačka tak může být odsouzena až na osm let vězení,“ popisuje kuriózní případ policejní mluvčí Bohumil Malášek. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky pošťačka, podvod, zlaté cihly, mince, dobírka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.