neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Odporný smrad se linul z rakouské dodávky. Turci v ní z Brna do Prahy převáželi půl tuny skopového

Maso s příběhem donutilo policii zastavit rakouskou dodávku. V ní policisté a následně přivolaní celníci našli půl tuny skopového masa, které turecká posádka auta převážela údajně z přibyslavské farmy. Maso bylo převáženo v devíti stupních a zápach z dodávky policisty pořádně zarazil.

Mezi Velkou Bíteší a Velkým Meziříčím našli policisté pořádně smradlavou kořist. V neděli dopoledne zastavila hlídka cizinecké policie na 153. kilometru dálnice D1 ve směru do Prahy rakouskou dodávku Citroën Jumper s posádkou z Turecka. Po otevření vozu je však zarazil neskutečný zápach. Když řidič vozu otevřel nákladní prostor, policie našla hromadu velmi zapáchajícího masa. Kvůli podezření z porušení hygienických a veterinárních předpisů proto policisté na místo přivolali celníky, kteří zrovna poblíž kontrolovali zaplacení mýtného.

„Po otevření zadních dveří bylo v dodávce napočítáno pětadvacet kusů jatečně upravených těl jehňat, jedna stažená ovce a jedna koza. Dohromady se jednalo o 520 kilogramů masa,“ popsal mluvčí celníků na Vysočině Richard Zeman.

Řidič dodávky tvrdil, že zvířata, která převáží, byla poražena na farmě poblíž Přibyslavi, odkud dodávka putovala do Brna a v neděli do Prahy. Posádce však chyběla razítka zdravotní nezávadnosti i doklady o nabytí masa. To v dodávce putovalo v neuvěřitelných 9 stupních. K dodávce byl povolán i inspektor Krajské veterinární správy. Ten pověšené kusy skopového barvou znehodnotil a rozhodl o jejich likvidaci v kafilerii.

„Podle sdělení veterináře šlo o největší záchyt nelegální přepravy živočišných produktů v kraji Vysočina za rok 2019,“ dodal Zeman.

Hodnocení článku je 82 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Celní správa Vysočina

Štítky celní správa, maso, zápach, d1, brno, praha, vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.