pondělí 9. prosince 2019 Vratislav

Při vyšetřování mladé ženy napadl agresor záchranáře. Způsobil mu pohmoždění páteře a poranění hlavy

Vyjeli na pomoc zraněné ženě, napadl je však agresivní muž. Při vyšetřování ženy, která sanitku přivolala kvůli prudkým bolestem v břiše, napadl agresor jednoho ze záchranářů a způsobil mu pohmoždění páteře a poranění hlavy.

Smutný příběh se odehrál včera v noci. Posádka záchranářů byla operačním střediskem vyslána za mladou ženou do Židenic kvůli prudkým bolestem v břiše. Po příjezdu sanitky záchranáři ženu začali vyšetřovat, k události se ale přichomýtl silně opilý muž, který se v bytě pacientky pohyboval. 

Tento muž však začal být agresivní a po chvíli jednoho z vyšetřujících záchranářů napadl. Způsobil mu tak pohmoždění páteře a poranění hlavy. Zranění, která záchranář utrpěl, sice nejsou vážná, ještě tu noc však musel být vystřídán kolegou a byl mu doporučen klid na lůžku. 

Napadání záchranářů nejsou ojedinělá

„K napadení našich posádek opakovaně dochází, útoky jsou často spojeny s požitím návykových látek. Naši zaměstnanci jsou tak vystaveni nebezpečným situacím, které musí umět zvládnout. Nejčastěji se potýkáme s vulgarismy, kopáním, škrábáním, ale i kousáním či pliváním.“  uvádí  mluvčí záchranářů Michaela Bothová. 

Záchranáři se vždy snaží vyhrocení situace předejít, pacienta uklidnit a v klidu se domluvit, i přesto však k podobným konfliktům dochází. Zdravotníci mohou v takovém případě zvolit adekvátní sebeobranu, případně se zavřít v bezpečí sanitky. Pokud k napadání dochází dál a útočník se zaměří na ničení sanitky, volají záchranáři rovnou policii. 

„Když vyrážíme k pacientovi, nikdy vlastně nevíme, co se na místě události může stát. Je to však velký paradox: posádka je vyslána, aby pomohla. Lidé sami si naši pomoc vyžádají. A pak se někdy dostaneme do situace, kdy se musíme bránit.“ dodává Bothová. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto ZZS JMK

Štítky agresor, Brno, Židenice, záchranář, napadení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.