úterý 21. ledna 2020 Běla

Zloděj ukradl sochu Krista

Zloděj z Blanenska ukradl přes sto let starou litinovou sochu Krista. Tu u sebe měl od úterního dopoledne do pátečního rána.

Dosud neznámý vandal ukradl z kříže sochu Krista. Odřezal tři šrouby, kterými byla socha připevněna a odnesl si ji. Policisté případ nevšední svatokrádeže stále prošetřují a žádají veřejnost o jakékoliv informace.

Nevyčíslitelná škoda

Socha stála na místě vedoucím k Rudickému propadání u autobusové zastávky Jedovnice-Pila. Místo proto bylo velmi snadno přístupné, což zloději ulehčilo práci. Škoda byla prozatím vyčíslena na sto tisíc korun, protože socha byla před třemi lety restaurována speciálním nátěrem bronzové barvy.

 „Způsobená škoda byla přeběžně odhadnuta na částku sto tisíc korun, jeho hodnota je však pro věřící nezměrná. Případ šetříme pro podezření ze spáchání přečinu Krádež. Vyzýváme případné svědky, kteří by mohli sdělit jakékoliv informace týkající se krádeže litinové sochy či informace k osobě pachatele, nechť se obrátí na tísňovou linku 158 nebo přímo na obvodní oddělení Policie ČR Blansko,“ uvedla mluvčí policie Lenka Koryťáková.

Autoři | Foto PČR

Štítky svatokrádež, socha, Kristus, Blanensko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.