úterý 7. července 2020 Bohuslava

Opilý muž si šel s kamarádem hrát na hřiště s pistolí. Zabavili mu ji policisté

Opilý muž vzal pistoli a šel si s ní a jeho kamarádem hrát na hřiště. Scéna jako z akčního filmu se však nestala v Belgických Bruggách, ale v jihomoravském Zbýšově. Tam muži pistoli odebrali policisté.

Scéna jako z filmu se před dvěma dny odehrála na hřišti ve Zbýšově. Policisté z Rosic byli na zbýšovské hřiště přivoláni poté, co zde kolemjdoucí zahlédl muže s pistolí v ruce. Policisté se tak museli připravit na ostrý zákrok. Kvůli nebezpečné hračce se k muži takticky přibližovali a nechtěli jej vylekat. 

Muž naštěstí nebyl agresivní, jen hodně opilý a pistole, kterou mával v ruce, byla pouze plynová. Zbraň muž na hřiště přinesl proto, aby se s ní pochlubil přítomnému kamarádovi. 

I přes to, že se nejednalo o skutečnou zbraň, policisté pistoli muži na místě odebrali. Patří totiž do zbraní kategorie D, což znamená, že by se s ní v žádném případě nemělo manipulovat v opilém stavu a muž po následné dechové zkoušce nadýchal téměř 3 a půl promile. 

"Připomínáme, že i nakládání se zbraněmi, které nepodléhají registraci má svá pravidla, za jejichž porušení hrozí sankce, jak tomu bylo i v tomto případě." dodává policejní mluvčí David Chaloupka.

Foto pixabay.com

Štítky zbraň, Zbýšov, hřiště, policie

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.