středa 26. února 2020 Dorota

VIDEO: Agresivní řidič, který schválně přejel chodce, skončil ve vazbě. Je obviněn z pokusu o vraždu

Extrémně agresivního jednání se dopustil čtyřiatřicetiletý řidič z Brna, který se letos na prvního máje po hádce s přítelkyní pokusil přejet náhodného chodce. Muže se po dvou měsících jihomoravským kriminalistům podařilo vypátrat.

Jihomoravským kriminalistům se ve spolupráci s brněnskými kolegy podařilo vypátrat muže, který na začátku května úmyslně srazil chodce. Osudnému střetu předcházel kontakt chodce s vozidlem. O několik metrů dále řidič najednou své vozidlo otočil a rozjel se přímo proti chodci. Po zásahu chodce řidič stříbrného auta z místa nehody ujel. Aktéři nehody se navzájem neznali, čtyřiatřicetiletý řidič přijel do Chrlic po hádce s přítelkyní. 

Důvod, proč se pachatel k tomuto činu rozhodl, není znám. Podle protokolu agresivní řidič doufal, že chodec na poslední chvíli uskočí. Kriminalistům se podařilo vozidlo vytipovat a najít právě včas, majitel už na něm plánoval úpravy. 

Agresivní řidič je obviněn z pokusu o vraždu

Muž byl obviněn z vraždy ve stádiu pokusu a na verdikt za tento zvlášť závažný zločin nyní čeká ve vazbě. Přitíží mu pravděpodobně i zákaz řízení, který čtyřiatřicetiletý řidič ignoroval. Řidičský průkaz, o který si měl požádat, teď už stejně nevyužije. 

Nehoda se stala na prvního máje, zhruba 30 minut po půlnoci, v křižovatce ulic Šromova a Zámecká v Brně-Chrlicích. Devětadvacetiletý muž, který byl zasažen stříbrným autem, utrpěl těžká zranění. Na místě jej ošetřovali svědci události, kteří policistům svými výpověďmi pomohli v pátrání. 

 

Foto PČR

Štítky pokus o vraždu, policie, srazený chodec, řidič, auto

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.