úterý 18. února 2020 Gizela

Senior odešel sbírat bylinky, už se domů nevrátil. Policie po něm pátrá

Šestaosmdesátiletý senior odešel v sobotu na sběr bylinek, doma nechal vzkaz. Od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu, policie vyslala i pátrací vrtulník.

Od včerejšího dne policie pátrá po šestaosmdesátiletém seniorovi. Podle svého vzkazu odešel sbírat bylinky, domů se však už nevrátil. Senior je velmi aktivní a vitální, obvykle měl namířeno na louky poblíž konečné tramvaje v Maloměřicích. Tam měl namířeno i v sobotu ráno.

Policisté nejdřív prověřili všechny nemocnice a zdravotní zařízení, zda se muž neneachází v některém z nich, kontaktovali i nejbližší známé, a poté po něm zahájili pátrání. Ve vytipovaných lokalitách po seniorovi pátral i vrtulník s termovizí. Jejich činnost byla zatím neúspěšná.

Po seniorovi pátrají hlídky i dnes, a to od brzkého rána. Do akce byl znova nasazen i vrtulník. Prozatím jej však stále nenašli. . Pohřešovaný senior  asi 165 cm vysoký, střední postavy. Má prošedivělé krátce střižené vlasy s malou pleší. Občas nosí brýle. Chodí bez hole. Na sobě měl světle modré kalhoty,  hnědou košili a s sebou měl koženou tašku.

"Případné informace o pohybu hledaného muže sdělte prosím na tísňovou linku 158. Policie děkuje za spolupráci." říká mluvčí policie Bohumil Malášek.

Foto PČR

Štítky senior, policie, pátrání, brno

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.