středa 27. května 2020 Valdemar

Opilého muže museli zpacifikovat strážníci, cestou na záchytku mlátil hlavou do sanitky

Teprve devatenáctiletý muž se dostal do hledáčku strážníků, kteří v neděli odpoledne kontrolovali Královopolskou ulici. Namol opilý mladík začal bez důvodu strážníkům nadávat, čímž si vysloužil cestu na záchytku.

Strážníci mladíka našli ležet na chodníku v Královopolské ulici, když v těch samých místech prověřovali oznámení o dvou výtržících kopajících do popelnic.

Žádné škody na majetku sice nikde v okolí neobjevili, přesto nakonec museli zasáhnout. Mladík na ně sprostě křičel a snažil se odejít. Při kontrole nadýchal 2,69 promile.

„Z jeho chování strážníci usoudili, že by mohl být i pod vlivem drog nebo léků. Přivolali proto sanitku a nechali ho převézt na záchytnou stanici," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. 

Během cesty sanitkou do Černovic si však mladík začal odepínat bezpečnostní pás a tlouct hlavou do karoserie i oken záchranky Hlídka ho proto spoutala, a poté, co se uklidnil, předala lékařce. „Za neuposlechnutí výzvy úřední osoby mu ve správním řízení hrozí desetitisícová pokuta," uzavřel Ghanem.

Foto ZZS JMK

Štítky záchytka, strážníci, alkohol

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.