čtvrtek 28. května 2020 Vilém

VIDEO: Policisté naháněli agresivního řidiče v bavoráku

Nebezpečnou honičku mají za sebou hodonínští policisté. Minulý týden pronásledovali řidiče bavoráku, který je ve vysoké rychlosti předjel. Jak později zjistili, řidič byl pod vlivem amfetaminu.

Muž v BMW předjel policejní hlídku rychlostí 130 km/h. Policisté se za autem ihned rozjeli a za pomocí modrých majáků a sirény jej chtěli přimět k zastavení.

Řidič však ještě víc sešplápl plyn a začal policistům ujíždět. „Přes obec Vacenovice se řítil vysokou rychlostí a nijak nedbal bezpečnosti jiných účastníků silničního provozu, projížděl křižovatky, kde riskoval střet s jinými vozidly," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník. Po projetí Vacenovic stočil muž auto a odbočil do lesa.

Policisté řidiče ještě chvíli pronásledovali, v lesním terénu ho však po chvíli ztratili z dohledu. V tu chvíli už se ale do oblasti sjížděly další policejní posily a po autě pátraly. Po nějaké době jej policisté našli odstavené v obci Milotice. Vedle něj seděl šestatřicetiletý muž s bohatou kriminální historií.

Například zákaz řízení aut má  až do roku 2020. „V době, kdy jej policisté vypátrali, byl podle provedeného orientačního testu pod vlivem amfetaminu," prozradil Zámečník. 

Policisté ho následně eskortovali na služebnu. Muž si vyslechl obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „Policisté zajistili vozidlo, kterým ujížděl a budeme podávat návrh na jeho propadnutí," uzavřel mluvčí.

Foto PČR

Štítky vracov, vacenovice, honička, policisté, řidič, bmw

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.