sobota 6. června 2020 Norbert

Manželský pár v Kobylí vyhrožoval exekutorům i policii zbraní. Při zásahu nejspíš padly i výstřely

Policie dnes kolem poledne zasahovala v domě v Kobylí na Břeclavsku, muž se ženou se zabarikádovali v domě a vyhrožovali, že budou střílet. Policie k domu vyjela po oznámení exekutorů, že je v domě, do nějž pracovně přijeli, problémový muž. Dvojici policie zadržela, řekla ČTK policejní mluvčí Kamila Haraštová. Zadržený muž je lehce zraněný. Podle ČT byla z domu slyšet střelba.

 "Na místo policejní hlídka vyrazila po oznámení exekutorů. S dotyčným mužem už dříve měli podle nich problémy a netroufali si jít do domu bez policejní asistence," uvedla mluvčí. Podle ní muž následně začal policisty ohrožovat střelnou zbraní, k vyhrožování se přidala i žena.

„Říkala, že pokud tam bude nějaký zásah, že tu zbraň také bude schopna použít," uvedla mluvčí. Policie tedy k domu povolala zásahovou jednotku a vyjednavače. "Nejdříve jsme přistoupili k vyjednávání," řekla Haraštová.

Vyjednavač se snažil, aby muž i jeho manželka dům dobrovolně opustili, což se nepodařilo. „Z tohoto důvodu jsme přistoupili k zákroku," uvedla mluvčí. Doplnila, že při zákroku nebyl nikdo vážně zraněn. Záchranná služba na místo vyslala posádku s lékařem. „Jednu lehce zraněnou osobu jsme převezli do břeclavské nemocnice," řekla ČTK mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Podle policejní mluvčí šlo o zadrženého muže. Že by se v domě střílelo, Haraštová nepotvrdila. Uvedla, že šlo o zásah zásahové jednotky, která mohla použít zásahové rozbušky, které jako výstřely mohly znít. Zákrok ale policie teprve vyhodnotí.

Dům prohledali policejní pyrotechnici, aby se ujistili, že se v něm nenachází další zbraně či munice. Podle Haraštové ale nic takového nenašli. V domě je také plynař, podle některých médií byl v místě cítit plyn.

Exekutoři měli vyklidit dům

Podle exekutorské komory bylo nařízeno vyklizení nemovitosti. Exekutoři v domě byli už letos v dubnu, kdy muž podle komory soudního exekutora napadl. Proto si dnes exekutoři vyžádali asistenci policie. „Výhružky střelbou, které mohou v některých případech skončit i tragicky, jsou zcela neomluvitelnou záležitostí. Bohužel se s agresí i výhružkami střelbou od povinných setkáváme v poslední době stále častěji," uvedl prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil.

Podle exekutorů se případ týká vyklizení nemovitosti, kterou v roce 2010 koupili noví majitelé. Nemovitost koupili od syna manželů a s nimi následně podepsali nájemní smlouvu, aby mohli manželé v nemovitosti pobývat. Manželé podle exekutorů nicméně zpochybnili uzavřenou kupní smlouvu a zároveň neplatili dohodnuté nájemné.

Proti prodeji podali veškeré možné opravné prostředky, soud však pravomocně rozhodl ve prospěch nových majitelů. Už v roce 2014 byl podle komory vydán exekuční titul, na jehož základě se měli neplatící nájemníci z nemovitosti vystěhovat, uvedla exekutorská komora. Po podání řádných opravných prostředků byl v roce 2016 exekuční titul pravomocně potvrzen soudem, dodala.

Foto Barbora Blažková/ Twitter | Zdroj ČTK

Štítky Kobylí, střelba, zbraň, exekutoři, policisté, manželský pár, výstřely

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.