Brněnská městská policie upravila náborový příspěvek tak, aby uchazečům o práci strážníka co nejvíce usnadnila přechod do nového zaměstnání. Vedení organizace navýšilo vstupní benefit na 60 tisíc korun. Zásadní novinkou je, že čtvrtinu této částky mohou čekatelé čerpat už během rekvalifikačního kurzu.
„Jsme v situaci, kdy potřebujeme stabilizovat počty strážníků. Pro zájemce o tuto profesi jsme tedy připravili výhodnější podmínky pro zisk náborového příspěvku, než tomu bylo doposud. Věřím, že se díky tomu zvýší naše šance obstát na trhu práce mezi dalšími bezpečnostními složkami,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál, který ze zákona zastává také funkci velitele městské policie.
„Nově nastupující kolegové si budou moci vybrat ze dvou typů čerpání příspěvku ten, který jim lépe vyhovuje. Jednou z variant je, že prvních 15 tisíc korun dostanou už během tříměsíční přípravy na povolání, kdy jim k výplatě přidáme každý měsíc 5 tisíc korun. Dalších 20 tisíc korun obdrží po složení zkoušky odborné způsobilosti a zbylých 25 tisíc po podpisu smlouvy na dobu neurčitou,“ popisuje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.
Díky této možnosti se zvýší finanční komfort uchazečů v době přípravy na povolání strážníka. Doposud totiž měli nárok na příspěvek až po složení zkoušky.
Druhá varianta smlouvy vychází vstříc těm, kteří si chtějí takzvaný rekvalifikační kurz vyzkoušet bez dlouhodobějších závazků. K využití příspěvku se mohou rozhodnout až před koncem školení, ale vždy dříve, než absolvují zkoušku odborné způsobilosti. Prvních 30 tisíc korun jim připadne po získání licence strážníka a druhá polovina sumy rovněž po uzavření pracovního poměru na neurčito.
„Výměnou za to požadujeme v obou případech čtyřletou věrnost brněnské městské policii. V případě dřívějšího odchodu musí pracovník vrátit poměrnou část náborového příspěvku,“ vysvětluje Luboš Oprchal. Výše náborového příspěvku doposud činila padesát tisíc korun, navýšením se délka pracovního závazku nemění.
Brněnští strážníci motivují potenciální kolegy celým portfoliem benefitů. Městská policie poskytuje například pětitýdenní dovolenou, příspěvek na stravu, cestování městskou hromadnou dopravou po Brně zdarma a finančně podporuje i zaměstnance, kteří si platí penzijní připojištění. Kromě toho mají pracovníci nárok na dva dny indispozičního volna, tedy na takzvané sick-days.
Noví strážníci mají vysokou šanci na postupný kariérní růst. Z pěších hlídek se mohou propracovat na členy autohlídek, strážníky operačního střediska, zástupce vedoucích či vedoucí jednotlivých organizačních celků anebo na jiné řídicí pozice.
Náborový příspěvek bude městská policie nabízet až do odvolání. Zájemci se mohou hlásit průběžně prostřednictvím jednoduchého formuláře na webových stránkách. Musejí mít přinejmenším středoškolské vzdělání zakončené maturitní zkouškou a očekává se od nich bezúhonnost a spolehlivost. Zákonným požadavkem je věk od 18 let.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.