středa 19. ledna 2022 Doubravka

Varianta omikron se na jižní Moravě objevila u zaměstnanců nemocnice i školáků

, aktualizováno 9. prosince 2021, 15:21

Ve Fakultní nemocnici Brno se u dvou zaměstnanců potvrdila varianta koronaviru omikron, oznámila dnes mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Africká mutace se objevila také u jihomoravských školáků. Prvním potvrzeným případem omikronu v ČR byla koncem listopadu žena z Liberce, která se vrátila z Afriky.

Oba nakažní zaměstnanci Fakultní nemocnice Brno jsou z plicního oddělení a podle Plaché nebyli nikde v zahraničí. Nepotřebují lékařskou péči a jsou v domácí izolaci. „Očekáváme podle našich informací, že těchto případů omikronu bude přibývat. Musíme počítat, že stejně jako jiné mutace může tato brzo převládnout," uvedla bez podrobností Plachá. Vzorky zaměstnanců byly zaslány ke konfirmaci do národní referenční laboratoře.

Podle informací Českého rozhlasu Brno se varianta omikron potvrdila také u jednoho dítěte v brněnské ZŠ Arménská. Celá třída šla do karantény. Nákazu mutací rovněž řeší základní škola v Adamově na Blanensku. „Krajská hygienická stanice nám oznámila, že při sekvenaci vzorků byla u žáků naší školy zachycena varianta omikron. Třída, která byla v kontaktu s těmito žáky, byla poslána do karantény," řekl ředitel školy Stanislav Tůma.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jitka Koudelová

Štítky ČR, koronavirus, nemocnice, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.