úterý 26. ledna 2021 Zora

Středoškoláci ze zdravotnických škol budou pomáhat kvůli nedostatku personálu jihomoravským nemocnicím

Kvůli nedostatku personálu z důvodu pandemie se do nemocnic vydají studenti středních zdravotnických škol. Ode dneška tak platí nařízení hejtmana o pracovní povinnosti pro mladé zdravotníky, kteří jihomoravským nemocnicím výrazně pomohou v boji proti koronaviru.

Nemocnice na jižní Moravě trpí nedostatkem personálu, velká část zdravotníků je v karanténě nebo sami bojují s onemocněním Covid-19. Jihomoravský kraj se proto rozhodl povolat do akce studenty středních zdravotnických škol, aby přidali ruku k dílu a pomohli s bojem proti koronaviru. 

Středoškoláci mohou pomoci nemocnicím krizi zvládnout 

Nařízení hejtmana o pracovní povinnosti začalo platit ode dneška, studenti se tak zapojí do práce v nemocnicích. Rozhodnutí o nařízení hejtmana včera podepsal statutární náměstek hejtmana Lukáš Dubec.

Pracovní povinnost je nařizována z důvodu naléhavého obecného zájmu neodkladného odvrácení nebezpečí ohrožení životů a zdraví obyvatel v souvislosti s trváním nouzového stavu. Nakažených pracovníků ve zdravotnictví přibývá zároveň s tím, jak se COVID-19 šíří a roste i počet aktuálně nemocných či zaměstnanců v karanténě v rámci samotných nemocnic. Studenti středních škol mohou v této chvíli výrazně pomoci,“ vysvětluje náměstek hejtmana Lukáš Dubec.

Pomáhat budou středoškoláci i studenti vyšších středních škol

Nařízení se týká posledních ročníků zdravotnických středních škol a také vyšších středních škol se zdravotnickým zaměřením. Do nemocnic pak povolají studenty ze seznamu, kteří už nemocnicím pomáhali v říjnu.

Po doručení pracovních příkazů budou studenti kontaktovat určené pracovníky zdravotnických zařízení a domlouvat další podrobnosti výkonu pracovních povinností – zejména tedy den nástupu, konkrétní pracoviště a rozvržení směn.“ uvedl mluvčí Krajského úřadu Jihomoravského kraje Michal Cagala. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Krajský úřad Jihomoravského kraje

Štítky Studenti, zdravotníci, koronavirus, pandemie, nemocnice, karanténa, středoškoláci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.