pátek 5. června 2020 Dobroslav

Na jižní Moravě zatím zůstává 324 potvrzených případů koronaviru

V Jihomoravském kraji bylo dnes ráno 324 potvrzených případů nemoci covid-19, stejně jako ve čtvrtek večer. Vyplývá to z údajů na stránkách ministerstva zdravotnictví. Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně je stále sedm pacientů s onemocněním covid-19 ve vážném stavu, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Svatoanenská nemocnice je státem určená pro péči o moravské pacienty s covid-19 v těžkém stavu. „Stav jednoho pacienta se od včerejška (od čtvrtka) mírně zlepšil, takže ho mohli lékaři odpojit od mimotělní podpory života, přístroje ECMO. Momentálně je tedy na ECMO jeden pacient, zbylých šest je na umělé plicní ventilaci," uvedla Lipovská.

Na jižní Moravě se podle posledních informací krajské hygienické stanice vyléčilo 45 lidí, šest lidí zemřelo. Byli to lidé v seniorském věku s více závažnými nemocemi.

V kraji se testování podrobilo kolem 4000 lidí, v karanténě je zhruba 800 lidí. Nakažení jsou ve všech regionech. Nejvíce je jich v Brně, kolem 120. Desítky případů jsou na Břeclavsku, Brněnsku, Znojemsku, Blanensku a Vyškovsku, jednotky případů se objevují na Hodonínsku.

Zasažené jsou všechny věkové kategorie od dětí přes dospělé až po seniory. Nejvíce v počtu sedmi desítek případů je u lidí ve věkové hranici 25 až 34 let, šest desítek případů je ve věkovém rozpětí od 35 do 44 let i od 45 do 54 let.

V ČR bylo k dnešnímu ránu 5589 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. V souvislosti s nemocí zemřelo 113 lidí, vyléčených eviduje ministerstvo 309.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, koronavirus, Jihomoravský, 2.VERZE

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.