Čt 13. 8. 2026Alena
Fotbal

Znojemští fotbalisté kvůli sázkařské aféře prozatím přijdou o milionovou dotaci

ČTK2 minuty čtení31. 3. 2026, 11:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Pixabay.com

Fotbalový klub 1. SC Znojmo, který nastupuje ve čtvrté lize, zatím milionovou dotaci od města na letošní rok nedostane. Kvůli zapletení do rozsáhlé sázkařské aféry, která před týdnem otřásla českým fotbalem, zastupitelé schválili dodatek, podle něhož se termín vyplacení posunuje z 19. dubna na 7. září.

Podle místostarosty Jakuba Malačky (Naše Znojmo) město ctí presumpci neviny a do červnového zasedání by vedení města chtělo mít informace od Fotbalové asociace ČR (FAČR) a od policie.

„Zda dotaci vyplatit či nevyplatit, se budeme moct rozhodnout na základě ověřených informací. Nebylo by fér se rozhodovat pouze na základě informací z médií. Pokud se obvinění potvrdí, neumím si představit, že by pro vyplacení dotace někdo zvedl ruku," řekl Malačka. Vedení města se ještě nesešlo ani s vedením klubu, informace má zatím pouze v písemné podobě.

Korupční kauza se týká sázkových podvodů, do nichž byli podle obvinění zapleteni především hráči a rozhodčí. Klub zatím oficiálně vydal prohlášení, v němž se od těchto praktik distancuje.

„Vyčkáme na další řízení a závěry policie a FAČR. Při šetření události budeme maximálně spolupracovat s těmito orgány. Respektujeme presumpci neviny, ale samozřejmě po vydání pravomocných rozhodnutí okamžitě učiníme příslušná opatření. Do rozhodnutí příslušných orgánů se budeme normálně připravovat na další utkání," uvedl klub na webu. Podle Malačky klub městu řekl, že by byl rád, kdyby nebyl kvůli pochybení jednotlivců potrestaný celý klub.

Policisté obvinili v korupční kauze spjaté s ovlivňováním utkání kvůli sázkám 32 lidí. Stíháni jsou mimo jiné za trestné činy podvodu, úplatkářství a legalizaci výnosů z trestné činnosti, část z nich viní detektivové z účasti na organizované zločinecké skupině. U pěti obviněných byl podán návrh na vzetí do vazby, skončili v ní čtyři z nich. Zásah policie iniciovala fotbalová asociace, její etická komise zahájila 47 disciplinárních řízení. Kromě 1. SC Znojmo jde třeba o TJ START Brno.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook