Na brněnské letiště se vrátil přes léto život. Lidé cestují jako před covidem

Tisícové davy dovolenkářů míří přes léto na brněnské letiště, které se přes prázdniny stalo vyhledávaným místem pro odlet na dovolenou. Cestující létají z moravské metropole podobně intenzivně jako v dobách před covidem. Nejraději lidé mizí do Egypta nebo Bulharska.
Přes 350 tisíc lidí si našlo cestu na přistávací a odletové plochy v brněnských Tuřanech. Podle vedení letiště jsou letošní statistiky dokonce lepší než v roce 2019. Tehdy vyjelo z Brna do světa o šedesát tisíc cestujících méně.
„Aktuální čísla odbavených cestujících napovídají tomu, že je o létání z Brna zájem. A to nás samozřejmě těší. Jen v červenci jsme odbavili téměř 160 tisíc cestujících. Toto číslo vynikne ještě více v porovnání s loňským červencem, kdy jich bylo v Tuřanech odbaveno 101 tisíc,“ uvedl Radek Lang, vedoucí úseku přepravního provoz.
Mezi velmi rušné měsíce patřil i zejména červen, kdy číslo odbavených cestujících vystoupalo na více než 111 tisíc. To je více než poloviční nárůst oproti loňskému roku 2022.
K lepším číslům přispěla i rozšířená nabídka destinací cestovních kanceláři. Celkem nabízí 29 lokalit. Za odpočinkem létají turisté na několik řeckých ostrovů, Turecka, na španělskou Mallorcu nebo Bulharska. Nově si mohou naplánovat pobyt a letět přímo z Jihomoravského kraje na Fuerteventuru, Madeiru nebo do Černé Hory. Kromě charterových letů má Brno dvě pravidelné linky. Vedou do italského Bergama nebo Londýna, kam aktuálně společně s Egyptem nebo Bulharská jezdí nejvíce pasažérů.










